| Sendt: 29 Maj 2011 kl. 11:17 | IP-adresse registreret
|
|
|
Det er meget forskelligt med støj fra ledningen, nogle kabler er værre end andre, eks. de gamle etymotic kabler for forfærdelige, de nye Westone er i den anden lejr og er super lækre. Generelt der der giver støj er hvis ledningerne er for stove, dvs hvis man har brugt "tykke" ledere og eller isolering af et stift materiale så vil ledningen støje. Billige høretefoner som eks iBuds bruger hårtynde ledere og silikone som isolering, det er en meget dårlig løsning fra et lyd perspektiv.
Man kan dog afhjælpe det ved at tager ledningen hen over øret samt at bruge en clips, man kan også tage ledningen under tøjet så at sige.
Ellers skal man ud i at sætte nyt kabel på, og det vil være nonsense på ep630, da det vil koste 3-4 gange mere end de gør, samt at det er super svært da de ikke har aftagelig ledning
|