| Sendt: 14 Juni 2005 kl. 21:32 | IP-adresse registreret
|
|
|
Goose Fraba skrev:
|
Ja, hvis din Z3'er larmer mere end en normal pc i eco mode, så tror jeg også en reperation kunne være på sin plads.
|
|
|
Problemet med denne diskussion omkring støj er, at vi taler om relative begreber. Der er stor forskel på hvornår en person mener at noget "larmer for meget".
Eftersom der er himmelvid forskel på hvor meget forskellige PCér larmer, synes jeg ikke at det giver mening at sammenligne støjniveauet med en PC. Det er derimod en fortrinlig idé at sammenligne 2 stk. Z3´ere op mod hinanden.
Iøvrigt hører jeg til dem der mener at en Z3 larmer for meget. Faktisk er jeg aldrig blevet præsenteret for en projektor, som jeg ikke syntes larmede for meget. Jeg håber at der en dag bliver opfundet en lydløs projektor. Indtil da har jeg løst støj-problemet ved at lave en hush-boks til min projektor. Den er stor og grim, men til gengæld har den dæmpet støjen kraftigt, og det er bare dejligt. __________________ I like techno - UNPLUGGED!
|