Tilbage til HIFI4ALL.DK 12. juni 2026 | 12:06   

  NAVIGATION  Retningslinier for brug af Hifi4all  
HjælpHjælp  ChatChat  Aktive emnerAktive emner  Vis brugereBrugere  Søg i forumSøg  Opret ny brugerOpret ny bruger  Log indLog ind
Surround Sound
 HIFI4ALL Forum : Surround Sound
Emne Emne: Reciever Valg?? (Emne lukket Emne lukket) Indryk indlægOpret nyt emne
Side af 2
Forfatter
Besked << Forrige emne | Næste emne >>
aprox
Udelukket fra forum
Udelukket fra forum
Avatar
Tidl. Denon4life - Mulig svindler i KSB

Bruger siden: 12 April 2011
Lokalitet: Østjylland
Status: Offline
Indlæg: 928
Sendt: 30 Oktober 2011 kl. 08:37 | IP-adresse registreret  

fordi at det fik jeg afvide af sælgeren som også er min kammerat som der lige har købt en mrx 300. og jeg har selv undersøgt det pga at jeg selv har tænkt på at købe en anthem og man skal op i topmodellen for at der er forskel. for der er så lidt watt der er til forskel og den bruger jo ik det vilde per kanal til film brug så man vil næppe mærke noget der, og nu har trådstarter jo også en fin lyngdorf effektforstærker så mon ik at han stadigvæk vil bruge den vil fronterne og snyder ik ligeså meget med watt opgivningen som mange andre fabrikanter gør anthem er bygget af entusiaster. kan faktisk ik se at det er modsigende overhovedet da de jo har samme lyd og samme feutures som mrx 300 hvilket du også ville kunne se hvis du feks googlede det,
Til top Vis aprox's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af aprox
 
mark-c
Forum Bruger
Forum Bruger
Avatar

Bruger siden: 21 November 2010
Lokalitet: Sønderjylland
Status: Offline
Indlæg: 108
Sendt: 31 Oktober 2011 kl. 17:52 | IP-adresse registreret  

Tak for de super mange dejlige & forskellige svar !! men det er jo klart der er delte meninger hvad lyd angår og hvad folk foretrækker ;) Men det dejligt med lidt inspiration..

Wamba - tak for indlæg .. Har læst det hele igennem - og det lader til den sku ha kræfter nok, som du så også skriver.. Dvs. jeg sagtens kan anskaffe mig center højttaleren i stedet for at skaffe større forstærker først.. Det ville da være lækkert hvis jeg ikke behøvede ny Reciever ihvertfald.. Med mindre det skal være lidt mere seriøs som du skriver.. hehe . mere vil ha mere !!

Mvh


__________________
Mark Christensen
Til top Vis mark-c's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af mark-c
 
wamba
Forum Bruger
Forum Bruger
Avatar

Bruger siden: 12 Juni 2005
Lokalitet: Nordjylland
Status: Offline
Indlæg: 1260
Sendt: 31 Oktober 2011 kl. 18:58 | IP-adresse registreret  

Præcis - hold du dig til din Harman noget tid endnu, det LANGT bedre for dig at få de rigtige højttalere...

Så kan du altid spare 100.000 kr sammen til seriøs surround :P
Til top Vis wamba's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af wamba
 
mark-c
Forum Bruger
Forum Bruger
Avatar

Bruger siden: 21 November 2010
Lokalitet: Sønderjylland
Status: Offline
Indlæg: 108
Sendt: 01 November 2011 kl. 14:53 | IP-adresse registreret  

Jaa drømmer jo om B&W Diamond serie engang !! Såå det skal nok blive til noget på et tidspunkt ;) Går stille og rolig den rigtige vej ;)

Meen de Dali mentor 6 LE Spiller sku godt..


__________________
Mark Christensen
Til top Vis mark-c's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af mark-c
 

Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg.
Dette emne er lukket.

<< Forrige Side af 2
  Indryk indlægOpret nyt emne
Printervenlig udgave Printervenlig udgave

Skift forum
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum
Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum
Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum
Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum
Du kan ikke stemme i dette forum

Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes