Bruger siden: 18 April 2007 Lokalitet: Østjylland
Status: Offline Indlæg: 2168
Sendt: 10 Maj 2009 kl. 17:28 | IP-adresse registreret
Jeg kom til at høre denne igen
Joan Jett: Album
Den er uopdrivelig idag, både på CD og LP, I england er prisen mere end 20 £ for denne LP brugt. Så gem den hvis du har den stående. Jeg blev lige inspireret af Krenzler og hørte igen
Bonnie Riatt: Nick of time
fin og musikalsk plade.
Tilgengæld gider jeg ikke høre Susanne Vegas Solitude standing. Den er så kedelig at det aldrig lykkedes mig at høre den til ende da jeg havde den på LP. Jeg kan huske de havde store stakke af den til 10 kr hos FONA, da jeg købte den. Det er nok en af 80ernes mest mislykkede LPer.
Bruger siden: 20 December 2005 Lokalitet: København
Status: Offline Indlæg: 5449
Sendt: 11 Maj 2009 kl. 20:22 | IP-adresse registreret
Så må jeg lige fremhæve denne igen (hvad siger du Raz?).
En skive der drager og fænger med øjensynligt ret simple virkemidler. Lyder ikke som noget andet jeg har hørt. Nogen gange som en underlig blanding mellem Björk og Depeche Mode men helt sin egen. Lyt til numrene hos YouTube.
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum