Sendt: 06 Februar 2014 kl. 14:30 | IP-adresse registreret
|
|
|
Fidse skrev:
Jeg skal have skilt mine b&w 685 ad for at aflevere dem hos maleren, men der er ikke nogen skruer på fronten?!? Hvad gør jeg, jeg synes ikke jeg kan finde nogen guide på nettet?
På forhånd tak |
|
|
Hvorfor spørger du ikke i Hi-Fi Klubben først? Det var da klart det hurtigste 
Der sidder en plastikring omkring bas-enheden, som kan klikkes af. Der under finder du skruerne til at få bas/mellemtonen ud.
Derefter rækker du hånden forsigtigt gennem hullet fra bassen og finder Nautilus-røret på bagsiden af diskanten. Her vil du kunne mærke at den er riflet - denne kan du skrue på. Løs den heltog derefter trykker du bare let bag på diskanten indtil den kommer id.
Enhederne sidder med farvemærkede spader, så monteringen er lige til bagefter. __________________ Watching "Full House" with the Olsen-twins feels like having a heart attack in slow motion!!
|