Tilbage til HIFI4ALL.DK 6. juni 2026 | 13:04   

  NAVIGATION  Retningslinier for brug af Hifi4all  
HjælpHjælp  ChatChat  Aktive emnerAktive emner  Vis brugereBrugere  Søg i forumSøg  Opret ny brugerOpret ny bruger  Log indLog ind
Ris og ros
 HIFI4ALL Forum : Ris og ros
Emne Emne: Flere tests.. (Emne lukket Emne lukket) Indryk indlægOpret nyt emne
Forfatter
Besked << Forrige emne | Næste emne >>
Tk-rwg
Forum Bruger
Forum Bruger


Bruger siden: 11 November 2004
Status: Offline
Indlæg: 40
Sendt: 25 November 2004 kl. 06:43 | IP-adresse registreret  

Hej alle.  Ved ikke lige om jeg ligger dette indlæg i det rigtige emne... 

Jeg tænkte på om det var muligt at redaktionen (selvom det er travle mennesker ) kunne lave flere tests af f.eks surround recievere.. Der er så mange nye brugere, heriblandt mig selv, der er helt forvirret af de sværer valg. Synes det er ved at være lang tid siden der har været en test af en reciever i 10000kr klassen. Ja der er pioneer ax3 og 5, og Denon 3805. Jeg har læst begge anmeldelser med fornøjelse flere gange.

Min forespørgsel lyder så på om det var muligt med tests af marantz, yamaha, H/K og div. andre?

Det kunne være det kunne lette valget for mange herinde, ihvertfald mig.

Jeg ved godt at sandsynligheden for at ovennævnte sker, er meget lille da det er tidskrævende o.lign. men er der så nogen der ved hvor jeg kan finde tests af ovennævnte? Har kigget lidt på homecinemachoice.com, men det ville være rart med nogle alternativer.

Til top Vis Tk-rwg's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af Tk-rwg
 
witzel
Lukket konto
Lukket konto
Avatar
Ex-mod.!

Bruger siden: 25 April 2003
Lokalitet: Odense
Status: Offline
Indlæg: 5619
Sendt: 25 November 2004 kl. 07:47 | IP-adresse registreret  

du har helt ret.. der er mange prisklasser vi mangler, især dem under 10k. Jeg har desværre ikke muligheden for at tage surroundreceivere ind til test, men når jeg flytter, skal jeg helt sikkert se på muligheden for at få mine surroundhøjttalere op igen.

i mellemtiden må vi vente på at Ricky og Redaktøren får fundet tid til at teste alle de receivere, de har i tankerne.. men det tager tid, tid som vi i forvejen ikke har for meget af..

Til top Vis witzel's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af witzel
 

Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg.
Dette emne er lukket.

  Indryk indlægOpret nyt emne
Printervenlig udgave Printervenlig udgave

Skift forum
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum
Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum
Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum
Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum
Du kan ikke stemme i dette forum

Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes