Tilbage til HIFI4ALL.DK 6. juni 2026 | 23:59   

  NAVIGATION  Retningslinier for brug af Hifi4all  
HjælpHjælp  ChatChat  Aktive emnerAktive emner  Vis brugereBrugere  Søg i forumSøg  Opret ny brugerOpret ny bruger  Log indLog ind
Digital lyd
 HIFI4ALL Forum : Digital lyd
Emne Emne: optisk con. mellem parabol og Thule pa250 (Emne lukket Emne lukket) Indryk indlægOpret nyt emne
Forfatter
Besked << Forrige emne | Næste emne >>
e-cox
Forum Bruger
Forum Bruger
Avatar

Bruger siden: 25 November 2003
Lokalitet: København
Status: Offline
Indlæg: 43
Sendt: 14 Januar 2005 kl. 11:11 | IP-adresse registreret  

kan ikke få optisk signal til at virke mellem min parabol reciever (samsung dva 9500) og min thule pa250bmk1 underligt nok er der lys igennem kablet så jeg tror det har noget min pre amp. at gøre... nogen der har idé om hvad jeg gør forkert, har prøvet at stille på stort set alt, men det virker som om den bare ikke vil modtage optisk signal?

kører pt. med et nordost analog 2xrca kabel og det virker udemærket men desværre ingen surround. Og da de reklamerer med på Canal Digitial at de sender i ac3 var jeg da klar på at prøve det.

 

 

Til top Vis e-cox's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af e-cox
 

Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg.
Dette emne er lukket.

  Indryk indlægOpret nyt emne
Printervenlig udgave Printervenlig udgave

Skift forum
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum
Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum
Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum
Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum
Du kan ikke stemme i dette forum

Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes