| Sendt: 22 Juni 2005 kl. 14:23 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hej
Jeg er ved at kigge efter et surround anlæg og har efterhånden kogt det ned til et valg mellem Harman Kardon AVR435 og DENON 3805. Jeg har læst nogle test og fulgt debatten på dette forum, men har endnu ikke besluttet mig. Nogen af de ting jeg vægter ud over en god surround del, er at det skal kunne håndterer god stereo, multi zone/zone II, og så må prisen ikke overstige 10K.
Er der her nogen der kan byde ind med kommentarer evt. erfaringer med begge...
Jeg regner desuden med at købe JAMO’s A 355PDD surround højtaler sæt. Primært pga. af ”kone” effekten (det skal tage sig godt ud i stuen). Er det et godt valg?
Desuden har jeg kigget på muligheden for at købe hele skidtet i Tyskland, er der nogen der har nogen gode erfaringer? Det skal være bestilling pr. efterkrav, men ellers bare billigt.
På forhånd tak for indput...
|