Forfatter |
|
kisyla Forum Bruger


Bruger siden: 05 April 2003 Lokalitet: Nordjylland
Status: Offline Indlæg: 128
|
Sendt: 23 December 2003 kl. 22:46 | IP-adresse registreret
|
|
|
læs lige den her, og giv mig så lige en forklaring, på hvorfor man udelukker folk fra et forum pga. at folk stiller tvivlsspørgsmål
Kigger man i HI-FI Klubbens artikler, kan man finde denne:
http://www.hifiklubben.dk/iz.asp?id=1|a|387|||
Det er en artikel omhandlende 'at kigge under hjelmen'. Om hvordan man ser, om et produkt er lavet ordentligt.
Her kan man bl.a. læse, at analogdelen i en CD/DVD er meget vigtig for lyden, og at ICere lyder dårligt!
Det kan jeg ikke få at harmonere med, at man påstår, at min DVD1600 fra Denon lyder vildt godt, for der er ikke en ærlig diskret transistor i analogdelen. Ergo: DVD1600 må lyde dårligt!
Så enten lyver HI-FI Klubben om at min DVD1600 lder godt, ellers lyver de omkring, at ICere i analogdelen lyder dårligt. Hvilken af de to er LØGN??
Og som de skriver, så vil man længe fremover opleve, at produkterne fra NAD, DENON og CAMBRIDGE vil være opbygget med seriøse analogdele (læs diskret opbygget iflg Klubbens egne postulater om ICere). Det skulle skyldes, at netop HI-FI Klubens mærker er nogle af de eneste der gør noget ud af lydkvaliteten. Og derfor vil disse produkter have store veldimensionerede strømforsyninger og derfor have en tillidsvækkende vægt (læs tung).
For det første: Min DVD1600, som er en maskine med en listepris (hos HI-FI Klubben) på 5999,- vejer 2.2kg. En TeleTECH til 479,- i Bilka vejer ca. 1 kg mere!
For det andet: Der er ingen diskret opbygget analogdel i min DVD1600, selvom Klubben skriver, at man længe fremover vil finde det i netop DENONs produkter (og NAD+Cambridge). Det er altså ikke korrekt hvad Kluben skriver!
For det tredje: Hvordan kan min DVD1600 lyde så ekstrem godt som I påstår, når den ikke indeholder en diskret opbygget analogdel?? Det er jo direkte imod Jeres egen 'guide' til bedømmelse af produkterne.
Jeg kan så korrigere Jeres fine guide. For med mindre I vil påstå, at produkter fra eks. Mark Levinson er begyndt at lyde dårligt, så er I helt galt på den! Prøv at skrue låget af sådan en fyr... så skal I se op-amps.
Men det er altså i ordentlig kvalitet... ikke det billige skrammel som f.eks. TL072 (til 2kr) som sidder i NADs silverline CD-afspiller.
Desuden kan jeg tilføje, at der slet ikke er nogen analogdel i en DVD1600. Den er sparet væk. Der sidder en billig elektrolytkondensator direkte i serie med signalet, til at fjerne DC fra converteren. Ringere og billigere kan det simpelthen ikke opbygges! Så der er noget der ikke helt hænger sammen med den markedsføring, som Klubben selv kander MEGET SERIØS.
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
Sv: Kan HI-FI Klubben blive enig med sig selv?
23-12-2003 17:32:00 (Administrator)
Til alle
Da 'Kristian' ikke opfylder betingelserne for at deltage i Forum udelukkes han hermed fra Cybertainment.
Vi vil i løbet af kort tid komme med en opfølgning på hvorfor netop 'Kristian' ikke længere har adgang til Cybertainment.
Med venlig hilsen
Hi-Fi Klubben, Administrator
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
Sv: Kan HI-FI Klubben blive enig med sig selv?
23-12-2003 17:41:00 (Administrator)
En ud af mange brugere skriver blandt andet om 'Krisitan':
Hvem påstår at kristian er en seriøs deltager i denne nyhedgruppe...
Med den gang spam mail og hadebreve han pladrer ud over snart alle emner i nyhedsgruppen så skulle man da tro at han enten er ansat hos Fona eller Elkjøb- eller at hans kone stukket af med en sælger fra Hifiklubben :-)
(Bruger 'Hornbæk')
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
Sv: Kan HI-FI Klubben blive enig med sig selv?
23-12-2003 20:00:00 (Hhmmm)
Ja, det er fint. Bare smid folk ud af forumet, bare fordi de afslører at HI-FI Klubben og dens markedsføring er lidt for smart.
I skulle hellere bruge kræfterne på at behandle Jeres kunder ordentligt.
Var der i øvrigt ikke en fra HI-FI Klubben der påstod, at dette forum var 100% frit, og at der ikke ville blive sorteret eller lign. i indlægene??? Men det var vel også en løgn!
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
Sv: Kan HI-FI Klubben blive enig med sig selv?
23-12-2003 20:03:00 (Hhmmm)
Jeg glemte lige at sige, at HI-FI Klubben nu virkelig har gjort sig selv til grin!
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
Sv: Kan HI-FI Klubben blive enig med sig selv?
23-12-2003 22:08:00 (jorgen)
Jeg har ikke fulgt med i så lang tid, måske skal Kristian smides ud, måske skal han ikke. Dog stiller han da nogle meget gode spørgsmål som måske ikke bare skal have lov til at blæse i vinden.
venligst
Rapportér indlæg til webmaster Besvar dette indlæg
|
Til top |
|
|
Kim F. Forum Bruger


Bruger siden: 24 Marts 2003 Lokalitet: Østjylland
Status: Offline Indlæg: 1618
|
Sendt: 23 December 2003 kl. 22:55 | IP-adresse registreret
|
|
|
Ja, det virker meget mystisk. Jeg kan sagtens forstå de gerne ville fortsætte diskussionen på cybertainment, for så har de nemlig den mulighed de nu har gjort brug af!
Det virker godt nok lidt latterligt, og styrker ikke ligefrem tiltroen til klubben. Specielt ikke når manden ikke synes at have fået ordentligt svar. Til alt held kan vi jo sagtens fortsætte herinde. Du kommer her jo, og jeg kan se på Henrik TN's profil (admin på cybertainment) at han sidst har været herinde d. 22/12, så der kan ikke gå lang tid inden han opdager denne tråd. Men han lader jo nok som ingenting...
|
Til top |
|
|
ctacta Lukket konto

Bruger siden: 01 August 2003 Lokalitet: Stor-København
Status: Offline Indlæg: 1866
|
Sendt: 23 December 2003 kl. 22:56 | IP-adresse registreret
|
|
|
tja, nu handler jeg ikke i klubben og har heller ikke tænkt mig at gøre det på noget tidspunkt. Reklamer skal tages med et grand salt, sådan er det. Så bare hvad Netto og Bilka kan skrive om fødevarer man ikke engang kan være bekendt at fodre en hjemløs hund med.
Nu har ham der skrev indlægget grebet sagen lidt forkert an. Hvis man vil i dialog så skal man stille spørgsmålene på den rigtige måde, og derefter fyre "kanon" af hvis det er et brag man ønsker.
Jeg kan godt forstå at de hælder ham ud, uden at jeg hermed tager stilling til om manden har ret eller uret i det blev fremført i hans indlæg. Hvis det er rigtigt det han har fremført, så vil jeg mene at Klubben har et alvorligt problem. Den ville jeg omgående føre ombudsmanden opmærksom på, så klubben kunne få en sag på halsen, hvis det er så grumt som der skrives.
|
Til top |
|
|
CarrotMan Forum Bruger


Bruger siden: 13 Juli 2003 Lokalitet: Stor-København
Status: Offline Indlæg: 3141
|
Sendt: 23 December 2003 kl. 23:02 | IP-adresse registreret
|
|
|
...det mest oplagte spørgsmål til manden var jo nok: "Er du tilfreds
med lyden fra din DVD-1600?"
Er svaret "nej", så kan man jo tage en dialog om hvad man kan gøre
for at det bliver bedre. Er svaret "ja", så skal han jo bare have et los
i løgene med et par sømbeslåede sikkerhedsstøvler, for så er han
bare et brokkehoved   Og Husk: "Nobody likes a whiner!"
Håber ikke at de (Hifiklubben) har smidt ham ud af cybertainment på
baggrund af et enkelt indlæg i denne stil (men det virker nu heller
ikke sådan).
/U.
|
Til top |
|
|
Jannick Forum Bruger


Bruger siden: 12 Juli 2003 Lokalitet: Sjælland
Status: Offline Indlæg: 1319
|
Sendt: 23 December 2003 kl. 23:18 | IP-adresse registreret
|
|
|
Det er fuldstændig hen i vejret, at Kristian bliver udelukket fra Cybertainment fordi han kommer med kritik - og dog.
Dog har Kristian fået sine svar fra de forskellige folk fra personalet. Kristian synes dog ikke at svarene er uddybende nok, så derfor bliver han ved med at rapportere kritik, hvilket ville pisse mig af hvis jeg var ansat hos hi-fi klubben. MEN... at udelukke ham er jo mildt sagt grænsen til det latterlige. Hvis Kristian taler sandt, sidder der nogle penge-afhængige kujoner bag skærmen hos hi-fi klubben, som ikke tør erkende nogle salgs-tryllerier. Jeg kan jo ikke sige hvad der er rigtigt, men Kristian påstår jo at han er uddannet elektrikker og har arbejdet med audio-teknik.
Hi-fi klubben skriver at vægt og opbygning spiller en stor rolle for kvaliteten, men i en af trådene på cybertainment, finder man bl.a. ud af, at de selv er fuldstændig ligeglade med hvad produktet indeholder. Det er jo stik modsat!
Den eneste undskyldning Hi-fi klubben kan komme med er: "Vi erkender at vi har begået en fejl, som vi selvfølgelig undskylder for. Ingen er perfekte og fejl finder man alle steder, selv i vores katalog." De afviser dog at deres beskrivelser er usande, men at der nogle fejl i.
Konklusion: Hvem er så den skyldige...? - Hi-fi klubben er nok ikke helt troværdige, hvilket de heller ikke har været i et stykke tid, men tilgengæld er deres service stadig god.
Kristian gør det rigtige at rapportere hele dette emne, men jeg kan kun se en grund til at han har oprettet den: Han er stærkt utilfreds med sin Denon DVD1600. Så tilbyder Hi-fi klubben jo de 30 dages returret, som Kristian ikke har benyttet sig af, hvilket er hans egen skyld. Selvom Kristian er utilfreds med sin DVD, må han selvfølgelig også give sin kritik af de "falske" informationer han fundet fra kataloget. Kigger man så på Kristians indlæg, kan jeg godt forstå Hi-fi klubben. Han bruger nogle steder en total uacceptabel tone, som godt nok ville drive mig til vanvid, hvis henviningen var til mig.
Så jeg kan ikke rigtig se en idé i at støtte nogen af dem. __________________ MVH Jannick Petersen
|
Til top |
|
|
kisyla Forum Bruger


Bruger siden: 05 April 2003 Lokalitet: Nordjylland
Status: Offline Indlæg: 128
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 00:48 | IP-adresse registreret
|
|
|
Ja det kan da godt være at manden har brugt "STORE BOGSTAVER" nogle steder. Men er det en grund til at hælde ham ud af cybertainment debatten, det er jo trods alt en debat, og nogle mennesker er bare sådan, jeg har ikke fulgt hans andre indlæg og jeg kender heller ikke personen.
Men det virker på mig som om at HIFI klubben er bange for dårlig omtale af deres produkter.
og hvis folk siger HIFI klubben har en god service hvad er det så lige det der er sket her "jeg synes det er dårlig service" at man ikke kan gå ind i en dybere diskussion
Mon det skyldes at cybertainments administrator er en 14 - årig skole elev der ikke har dybere indsigt i audio-teknik
hvilket jeg heller ikke har
. jeg synes bare det er en alt for nem måde at stoppe en kritik på, og det virker som om at det er fordi man ikke kan modbevise det ham kristian skriver
Sidst men ikke mindst vil jeg bare sige at mit personlige indtryk af HIFI-klubben er godt og jeg er glad for at komme i min lokale klub selvom at at man tit føler de snakker en efter munden !!
OG SÅ LIGE GLÆDELIG JUL TIL JER ALLE
FØLG DEBATTEN HER
http://www.cybertainment.dk/forum/show_forum2.asp?pageID=327 &ID=4173&forumID=47#4173
|
Til top |
|
|
Kim F. Forum Bruger


Bruger siden: 24 Marts 2003 Lokalitet: Østjylland
Status: Offline Indlæg: 1618
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 09:07 | IP-adresse registreret
|
|
|
kisyla skrev:
Mon det skyldes at cybertainments administrator er en 14 - årig skole elev der ikke har dybere indsigt i audio-teknik hvilket jeg heller ikke har
|
|
|
Nu skal du ikke selv begynde på mudderkastning, for så er det da helt sikkert at han ikke besvarer denne tråd!
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 09:19 | IP-adresse registreret
|
|
|
Kim F. skrev:
kisyla skrev:
Mon det skyldes at cybertainments administrator er en 14 - årig skole elev der ikke har dybere indsigt i audio-teknik hvilket jeg heller ikke har
|
|
|
Nu skal du ikke selv begynde på mudderkastning, for så er det da helt sikkert at han ikke besvarer denne tråd!
|
|
|
Selvfølgelig besvarer han denne tråd, hvis han vil blive ved med at sælge grejer til en del af Danmarks befolkning, skal han naturligvis sørge for at få udredt denne her suppedas før den udvikler sig yderligere. Utilfredse kunder er en grim ting.
|
Til top |
|
|
jdg1 Forum Bruger


Bruger siden: 18 Juli 2003 Lokalitet: København
Status: Offline Indlæg: 3792
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 11:55 | IP-adresse registreret
|
|
|
Manden begyndte jo også at oprette div. nye tråde og skabe sig som en lille knægt!
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 12:01 | IP-adresse registreret
|
|
|
jdg1 skrev:
Manden begyndte jo også at oprette div. nye tråde og skabe sig som en lille knægt!
|
|
|
Hvad skal manden gøre, han har jo åbenbart købt katten i sækken og vil dem der har solgt ham katten i sækken ikke høre, tja så må de jo føle og til det formål er der ikke noget bedre end BAD PR.
|
Til top |
|
|
falk Forum Bruger


Bruger siden: 07 August 2003
Status: Offline Indlæg: 172
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 12:49 | IP-adresse registreret
|
|
|
Jeg syntes ærligt talt du opfører dig som omtrent den største kvæulant nord for ækvator. Siden du mener at have så forbandet meget styr på elektronik og spillerens opbygning, hvor h..... har du så købt så præcis den afspiller???
I det sekund du begyndte at sammenligne afspilleren med en dvd afspiller i bilka til 479,- gjorde du dig selv endnu mere til grin end du er i forvejen!!!!
Citat fra et par test:
"The Denon DVD-1600 has excellent DVD-A quality, and our Benchmark tests indicate that it is one of the best DVD Video players on the market. For those of you who have been asking us about which new DVD player has superior performance, and NO chroma bug, your wait is over."
"Despite its relatively low price point, this is one of the most accomplished DVD-Audio players we've heard so far. With a few of Warner's 24-bit/96kHz Advanced Resolution multichannel titles - by The Doors, Natalie Merchant et al - this deck makes a pretty convincing argument for music in surround, DVD-A style. You don't get the same impression of fluidity and refinement that oozes from Sony's comparably priced multichannel SACD players"
"But the real value is in its performance with other disc formats. It's an excellent DVD-Video player - vibrant with surround sound movie soundtracks, crisp and even in the picture department. And CD replay is well above average for a sub-£500 DVD, with good rhythm and detail, if a little roughly-hewn."
Ja ringere kan det jo ikke gøres vel!!!!! hvordan vil du iøvrigt lige afspille dvd-a på en dvdafspiller fra bilka?????
Du lyder ærligt talt på mig som enten en fyret Hifiklub medarbejder eller en medarbejder i et konkurrerende firma (måske hifispecialisterne fra elgiganten) - DVD1600 er en fremragende dvd-a afspiller til prisen - det påstår rigtigt mange testere, og jeg jeg vælger at købe hifi ud fra lyden frem for ud fra vægt og løse ligegyldige påstande fra tågehorn som dig!!!
Undrede mig egentligt over hvorfor du blev udelukket fra cybertainment - men det står jo lysende klart nu.
"Så enten lyver HI-FI Klubben om at min DVD1600 lder godt, ellers lyver de omkring, at ICere i analogdelen lyder dårligt. Hvilken af de to er LØGN?? "
Hvordan f.... kom du lige til den konklusion!!!!!!! retningslinier er ikke det samme som den endegyldige sandhed, og dine påstande om Denon analog del er jo præcis ikke andet end påstande - og er det ikke bedøvende ligegyldigt - afspilleren lyder godt, det kunne tyde på du ikke ejer en - eller ikke er istand til selv at vurderer hvornår en dvd lyder godt og hvornår den lyder dårligt.
"Og derfor vil disse produkter have store veldimensionerede strømforsyninger og derfor have en tillidsvækkende vægt (læs tung)."
Det er logik for gravide perlehøs med sidevogn, at det naturligvis ikke hænger sådan sammen at vejer en cd/dvd et kilo mere må den lyde bedre - men vægten KAN være en god indikator på , hvor godt apparatet er opbygget. Det garanterer jo ikke god lyd - det burde alle med en IQ over 25 kunne sige sig selv!!!
test kommentarer er fra:
http://www.hifichoice.co.uk/review_read.asp?ID=1910
http://www.hificentre.com/reviewdvd1600.htm
|
Til top |
|
|
jdg1 Forum Bruger


Bruger siden: 18 Juli 2003 Lokalitet: København
Status: Offline Indlæg: 3792
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 12:52 | IP-adresse registreret
|
|
|
Tonny skrev:
jdg1 skrev:
Manden begyndte jo også at oprette div. nye tråde og skabe sig som en lille knægt!
|
|
|
Hvad skal manden gøre, han har jo åbenbart købt katten i sækken og vil dem der har solgt ham katten i sækken ikke høre, tja så må de jo føle og til det formål er der ikke noget bedre end BAD PR.
|
|
|
Jeg har fulgt hans indlæg fra starten og han havde i princippet ret! Nok ikke juridisk, men i hvert fald etisk, med henblik på faglig ansvarlighed.
Fint nok! Han farer så ud, allerede fra starten af, med bål og brand og nærmest overfuser folk! Dermed brænder han alle sine broer og smadrer sit eget forhandlingsgrundlag.
Butikken indrømmer fejlen og beklager, men det er ikke nok, for han fortsætter ufortrødent!
Juridisk set har han ikke meget at komme efter og han kan da næppe forvente, at butikken er imødekomne efter den opførsel!
Og han fortsætter endnu, i bedste kværulante "ekstra-blads læserbrevs" -stil. Og opretter den ene tråd efter den anden.
Grænsen er simpelthen overskredet........ 
Om beslutningen om at banne ham var rigtig, skal jeg ikke tage stilling til. Det kunne evt. være tilstrækkeligt, at fjerne alle de øvrige indlæg (altså bortset fra "hoved" tråden). Men det er en helt anden diskussion.
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:00 | IP-adresse registreret
|
|
|
jdg1 skrev:
Tonny skrev:
jdg1 skrev:
Manden begyndte jo også at oprette div. nye tråde og skabe sig som en lille knægt!
|
|
|
Hvad skal manden gøre, han har jo åbenbart købt katten i sækken og vil dem der har solgt ham katten i sækken ikke høre, tja så må de jo føle og til det formål er der ikke noget bedre end BAD PR.
|
|
|
Jeg har fulgt hans indlæg fra starten og han havde i princippet ret! Nok ikke juridisk, men i hvert fald etisk, med henblik på faglig ansvarlighed.
Fint nok! Han farer så ud, allerede fra starten af, med bål og brand og nærmest overfuser folk! Dermed brænder han alle sine broer og smadrer sit eget forhandlingsgrundlag.
Butikken indrømmer fejlen og beklager, men det er ikke nok, for han fortsætter ufortrødent!
Juridisk set har han ikke meget at komme efter og han kan da næppe forvente, at butikken er imødekomne efter den opførsel!
Og han fortsætter endnu, i bedste kværulante "ekstra-blads læserbrevs" -stil. Og opretter den ene tråd efter den anden.
Grænsen er simpelthen overskredet........ 
Om beslutningen om at banne ham var rigtig, skal jeg ikke tage stilling til. Det kunne evt. være tilstrækkeligt, at fjerne alle de øvrige indlæg (altså bortset fra "hoved" tråden). Men det er en helt anden diskussion.
|
|
|
Tja det her melder historien jo ikke noget om, men det forandre egentligt ikke sagens kerne. At hans opførsel så er minus 267 grader celsius er som du selv siger bestemt ikke til hans egen fordel.
|
Til top |
|
|
jdg1 Forum Bruger


Bruger siden: 18 Juli 2003 Lokalitet: København
Status: Offline Indlæg: 3792
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:08 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hvad er det historien ikke melder noget om?
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:12 | IP-adresse registreret
|
|
|
jdg1 skrev:
Hvad er det historien ikke melder noget om? |
|
|
Han fortæller ikke selv "helt" hvordan det er foregået det kom først med dit indlæg. Det var såmænd det hele !!
|
Til top |
|
|
falk Forum Bruger


Bruger siden: 07 August 2003
Status: Offline Indlæg: 172
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:31 | IP-adresse registreret
|
|
|
Har har sgu svært ved at se hvor han har ret - ingen steder har hifi klubben skrevet at dvd1600 er opbygget med diskrete komponenter i analog delen, og så skal vi vist lige huske på at han slynger en masse udokumenterede påstande ud!!!!
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:38 | IP-adresse registreret
|
|
|
Det vil da være usædvanlig dumt at levere en påstand som den han har leveret her hvis ikke der er belæg for den !! Så vidt jeg ved kan man komme gruelig galt af sted med den slags! Hvilket også er helt okay.
|
Til top |
|
|
jdg1 Forum Bruger


Bruger siden: 18 Juli 2003 Lokalitet: København
Status: Offline Indlæg: 3792
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 13:58 | IP-adresse registreret
|
|
|
Tonny, hvis du nu havde fulgt debatten fra første færd!! (helt tibage fra de første indlæg her på hifi4all og debatten på cybertainment)
Der er altså lidt mere smart at kaste sig ud i en debat, man ved hvad handler om! I stedet for blindt bare kaste sig ind og skyde til højre og vestre........
|
Til top |
|
|
kisyla Forum Bruger


Bruger siden: 05 April 2003 Lokalitet: Nordjylland
Status: Offline Indlæg: 128
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 14:03 | IP-adresse registreret
|
|
|
Kim F. skrev:
Nu skal du ikke selv begynde på mudderkastning, for så er det da helt sikkert at han ikke besvarer denne tråd! |
|
|
Det var nu mest for at provokere til dialog, men hvis det provokerer mere, end det skaber dialog, giver jeg hermed min uforbeholdende undskyldning som jeg håber kan accepteres
og så lige til FALK det der med vægten, er det ikke det HIFI-klubben slår hårdt på, at hvis ikke grejet har en vis vægt, er det noget L..t
venlig hilsen
kisyla
|
Til top |
|
|
Tonny Branchemedlem

Bruger siden: 06 April 2003 Lokalitet: Midtjylland
Status: Offline Indlæg: 917
|
Sendt: 24 December 2003 kl. 14:08 | IP-adresse registreret
|
|
|
jdg1 skrev:
Tonny, hvis du nu havde fulgt debatten fra første færd!! (helt tibage fra de første indlæg her på hifi4all og debatten på cybertainment)
Der er altså lidt mere smart at kaste sig ud i en debat, man ved hvad handler om! I stedet for blindt bare kaste sig ind og skyde til højre og vestre........
|
|
|
Jeg er hverken blind, eller døv (følger af ganske naturlige årsager ikke med i alt hvad der rør sig)og har absolut ikke skudt hverken den ene eller den anden, blot kommenteret et indlæg. Om du synes om det eller ej er i bund og grund fløjtende ligegyldigt. Endegyldigt er det derimod at det intet forandrer på selve indlægget, men jeg ser frem til at han får en eller anden afgørelse på indlægget, det være sig positiv eller negativ.
|
Til top |
|
|