Bruger siden: 14 Februar 2006 Lokalitet: Aalborg
Status: Offline Indlæg: 15
Sendt: 28 September 2006 kl. 17:26 | IP-adresse registreret
Hej
Jeg har et gammelt B&O anlæg (Beomaster1900 + Beogram 2100) derudover har jeg lige fået en Beogram CD X, men når jeg sætter noget til TAPE indgange er lydstyrken meget lav. Det gælder både hvis jeg sætter PC eller den "nye" cd-afspiller til.
Derfor søger jeg en lille forstærker til at "øge" styrken af signalet inden det kommer ind i indgangen. men det skal bare være en lille forstærker der ikke fylder ret meget. og effekten skal heller ikke være ret stor.
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum