Tilbage til HIFI4ALL.DK 10. juni 2026 | 04:48   

  NAVIGATION  Retningslinier for brug af Hifi4all  
HjælpHjælp  ChatChat  Aktive emnerAktive emner  Vis brugereBrugere  Søg i forumSøg  Opret ny brugerOpret ny bruger  Log indLog ind
TV/Projektion
 HIFI4ALL Forum : TV/Projektion
Emne Emne: Philips 32pfl9604/12 Højtaler fejl. (Emne lukket Emne lukket) Indryk indlægOpret nyt emne
Forfatter
Besked << Forrige emne | Næste emne >>
botunge
Forum Bruger
Forum Bruger


Bruger siden: 31 Oktober 2008
Lokalitet: Østjylland
Status: Offline
Indlæg: 1
Sendt: 28 April 2010 kl. 21:36 | IP-adresse registreret  

Jeg har for nyeligt købt et Philips 32pfl9604/12 tv, men efter jeg fik det hjem opdagede jeg at der var en "hvid støjs" lign lyd fra tv'ets højtalere. Hvis man skruer helt ned kan man nemt høre støjen, jo højere man skruer op jo mere bliver den "overdøvet" af udsendelsernes lyd. Hvis man muter tv'et går den væk.

Den blev derefter sendt til reperation og efter 6 uger fandt de ud af at det var idenfor spec'en på tv'et. :( Er der andre der har oplevet lign med samme model?

Jeg har skrevet til philips for at høre om det virkeligt kan være sandt at de sælger deres topmodel af tv med fejl på lyden.

Til top Vis botunge's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af botunge
 

Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg.
Dette emne er lukket.

  Indryk indlægOpret nyt emne
Printervenlig udgave Printervenlig udgave

Skift forum
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum
Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum
Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum
Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum
Du kan ikke stemme i dette forum

Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes