Bruger siden: 26 Februar 2009 Lokalitet: Odense
Status: Offline Indlæg: 75
Sendt: 03 Oktober 2009 kl. 21:20 | IP-adresse registreret
Nogen der ved hvordan MA RS1 ligger rent lydmæssigt, mørk lys. Hvis man skal sammenligner dem med Dali Ikon 2 der er lys og så B&W 685 der er mørk i lyden. Hvilken ende af skalaen rammer MA så?
Der er nemlig lidt langt for at komme til at lytte til dem, så ville gerne vide om det kunne betale sig.
Bruger siden: 26 Februar 2009 Lokalitet: Odense
Status: Offline Indlæg: 75
Sendt: 03 Oktober 2009 kl. 22:33 | IP-adresse registreret
Ok tak, Ikon synes jeg er for lys, så lidt tricky :-)
Sjovt nok spiller Lektor slet ikke så lyst som Ikon, men regner med at RS1 trods alt er bedre kvalitet, men hvis lyden ikke passer mig så er pris jo ligegyldig.
Bruger siden: 14 Marts 2008 Lokalitet: Øerne
Status: Offline Indlæg: 411
Sendt: 03 Oktober 2009 kl. 23:47 | IP-adresse registreret
Hvis det er en god højtaler(hvad jeg tror den er) bør den lyde lys eller mørk hvis det er upassende grej der er tilsluttet men rimelig neutral hvis godt grej..
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum