Tilbage til HIFI4ALL.DK 12. juni 2026 | 01:28   

  NAVIGATION  Retningslinier for brug af Hifi4all  
HjælpHjælp  ChatChat  Aktive emnerAktive emner  Vis brugereBrugere  Søg i forumSøg  Opret ny brugerOpret ny bruger  Log indLog ind
TV/Projektion
 HIFI4ALL Forum : TV/Projektion
Emne Emne: de 2 store .. -og alle de andre (Emne lukket Emne lukket) Indryk indlægOpret nyt emne
Forfatter
Besked << Forrige emne | Næste emne >>
tnaa
Forum Bruger
Forum Bruger


Bruger siden: 16 Januar 2004
Lokalitet: Aalborg
Status: Offline
Indlæg: 138
Sendt: 02 Marts 2005 kl. 20:32 | IP-adresse registreret  

Hej alle,

Lige nu synes jeg der kører mange tråde der omhandler fejl ved flere af de "store" mærker; Pioneer summer, og philips brummer (må egentlig være nogenlunde samme problem). Personligt er jeg ved at brænde lidt lun på NEC ... ifølge demselv har de vundet masser af priser, men er der nogen der har erfaringer med dem. De ser super stylede ud uden alt muligt li'r og jeg har da også fået et demonstreret i Scala hifi (godt sted for øvrigt) i Århus... Skriv endelig hvis du har noget... ku' ske at NEC også brummer/summer/har burn in efter 3 minutters tekst-tv/Her ikke seneste software version/streger hen over skærmen/en jetmotor af en ventilator i tuner-delen osv osv..

/tnaa  

Til top Vis tnaa's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af tnaa
 
TapeConnection
Lukket konto
Lukket konto
Avatar
Lukket efter brugers ønske!

Bruger siden: 30 November 2003
Lokalitet: Århus
Status: Offline
Indlæg: 4163
Sendt: 03 Marts 2005 kl. 00:37 | IP-adresse registreret  

tnaa skrev:
Lige nu synes jeg der kører mange tråde der omhandler fejl ved flere af de "store" mærker; Pioneer summer, og philips brummer (må egentlig være nogenlunde samme problem).

Ikke noget svar, men generelt vil du altid høre mest om problemer ved de store mærker - af den simple årsag at det er de mærker flest mennesker har... (ellers var de jo ikke store! )

Iøvrigt er den summen der omtales som oftest ikke en fejl, men en feature... Det samme gælder langt de fleste andre "fejl" der diskuteres i diverse fora, inklusive dette. Det perfekte tv findes ikke, derfor vil der altid være noget at pege fingre ad. Og der peges nu engang flest fingre af de mærker som flest fingre har rørt ved.



__________________
Mvh. TC
www.tapeconnection.dk

Hvor billigt skal et dårligt tv være for at være et godt køb?
Til top Vis TapeConnection's Profil Søg efter andre indlæg skrevet af TapeConnection Besøg TapeConnection's Websted
 

Du har ikke adgang til at besvare dette indlæg.
Dette emne er lukket.

  Indryk indlægOpret nyt emne
Printervenlig udgave Printervenlig udgave

Skift forum
Du kan ikke oprette nye emner i dette forum
Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum
Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum
Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum
Du kan ikke stemme i dette forum

Copyright © 2026 HIFI4ALL.DK - Alle rettigheder forbeholdes