Sendt: 01 Maj 2005 kl. 21:45 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hej Torosan
Ja når man ser priserne lyder det som en god forretning at bestille noget fra USA. Husk dog at der kommer både told, moms og porto oven i priserne, og så er det jo ikke så sjovt længere 
Jeg vil råde dig til istedet at finde den i Tyskland eller Sverige. Når du handler i et andet EU-land skal du ikke betale told eller moms af varen. Portoen er formentlig også billigere, og hvis den går istykker skal du ikke sende den så langt væk.
Hvis du alligevel vil handle i USA, så check om den kan køre på 230 Volt. I USA bruger de 110 Volt, så det kan muligvis give problemer hvis strømforsyningen ikke kan tilpasses vores spænding på 230 Volt. Udover det med spændingen er der ikke andre ting der kan give problemer. Projektoren kan både køre NTSC og PAL, som er det TV-system vi bruger i DK.
PS: Velkommen på hifi4all  __________________ I like techno - UNPLUGGED!
|