| Sendt: 14 Marts 2007 kl. 13:32 | IP-adresse registreret
|
|
|
Jeg sidder disse dage og søger vildt både på modeller og leverandører da jeg jo har besluttete at invistere i enten 42 el 50" plasma skærm til min stue.
Jeg kan se flere har snakket om at handle i tyskland som jeg også har gennem gransket, og kan jo også se prisfordelen. jeg har selv hørt at de billigeste internet firmaer herhjemme selv køber dernede og andre billige lande og vidersender til køberne. Så jeg har besluttet at enten selv købe i tyskland ved en af dem med gode bruger vurderinger www.idealo.de , eller købe ved forhandler og få god vejledning.
Hvad med garanti, brugsanvisninger, menuer, sprog på fjernbetjening, strømstik og strøm mm. Er det kun en fordel at købe dernede hvis man tør, eller er der ulæmper f.eks med de ting jeg har skrevet eller andet.
|