| Sendt: 17 September 2007 kl. 23:50 | IP-adresse registreret
|
|
|
Hej.
Min projektor (dell 2400 MP) har tidligere fungeret fint med et component kabel som blev koblet til projektoren via en VGA indgang.
For nylig prøvede jeg et nyt setup i forbindelse med tilslutning af playstation. Selve processen er lang, kompliceret (og måske ligegyldig) men resultatet er at min projektor fungerer fint som altid med den (MEGET STORE OG VIGTIGE) undtagelse at den længere ikke kan klare component signalet gennem VGA indgangen. Den viser røde diagonale streger over hele billedet. Alt er gennemtjekket og fejlen opstår kun når der bliver koblet et component signal til gennem VGA indgangen.
Hvad kan jeg gøre for at løse dette problem??? Har ikke længere nogen garanti på projektoren så jeg vil helst selv gerne fikse problemet.
Venlig Hilsen
Desperate Matt.
|